Ubisoft CEO’su, Assassin’s Creed yeniden yapımlarının üzerinde çalışıldığını söyledi.

 Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, şirketin web sitesinde yaptığı bir röportajda, Assassin’s Creed remake projelerinin çalışmalara başlandığını açıkladı. Guillemot, bu yeniden yapımların şirketin oluşturduğu eski dünyaları yeniden ziyaret etme ve modernize etme fırsatı sunduğunu belirtti. “Eski Assassin’s Creed oyunlarımızdaki bazı dünyalar hala son derece zengin” dedi.

Guillemot ayrıca, Ubisoft’un hedefinin Assassin’s Creed oyunlarını daha düzenli bir şekilde piyasaya sürmek olduğunu, ancak her yıl aynı deneyimi sunmak istemediklerini ifade etti. Yaklaşmakta olan Assassin’s Creed Hexe’nin Kutsal Roma İmparatorluğu’ndaki cadı mahkemeleri sırasında geçeceğini ve Assassin’s Creed Shadows’dan çok farklı bir oyun olacağını söyledi. Shadows, Sengoku döneminin sonunda Japonya’da geçiyor ve feodal lord Oda Nobunaga gibi dönemin gerçek olaylarını ve tarihi figürlerini içeriyor. Oyun, 15 Kasım’da dünya çapında piyasaya sürülecek.

Guillemot, hangi Assassin’s Creed oyunlarının yeniden yapıldığını belirtmedi, ancak Kotaku, Ubisoft’un Black Flag’in yeni bir versiyonu üzerinde çalıştığını bildirdi. 18. yüzyıl korsanlarına odaklanan aksiyon-macera oyunu, 2013 yılında piyasaya sürüldü ve serinin en sevilen oyunlarından biri oldu. Ubisoft ayrıca, oyuncuların franchise oyunlarını başlatıp oynayabilecekleri “Animus hub” adlı yeni bir platformu da aynı gün piyasaya sürmeyi planlıyor. Animus hub, daha önce Infinity olarak biliniyordu ve bir mağaza olma potansiyeline de sahip. Bu nedenle Ubisoft’un, bu platform üzerinden satabileceği daha fazla Assassin’s Creed oyunu üzerinde çalışması mantıklı görünüyor.

Bildiğiniz gibi serinin son oyunu olan Assassin’s Creed: Shadows, Assassin’s Creed: Syndicate’de gösterilen çift ana karakter sistemine benzer bir sistem sunuyor ve oyuncular istedikleri zaman karakterler arasında geçiş yapabiliyor. İlk ana karakter, babası Fujibayashi Nagato’nun intikamını almak için yola çıkan Japon shinobi Fujibayashi Naoe. İkinci ana karakter ise, bulunduğu köle gemisine yapılan bir saldırıdan sağ kurtulup Oda Nobunaga’nın hizmetine giren Afrikalı samuray Yasuke. Naoe ve Yasuke, oyunun başında düşman olarak başlıyorlar ancak sonunda birbirlerinin tarafına geçiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir